Ruhuma İpeksi Bir Dokunuş

Rahmi Kızıltoprak yazdı…

Seher vakti ruhuma sığmayan ipeksi bir dokunuş, gözlerinde çiseleyen umut ışıkları, saklım da dinmeyen ılık esintiler, önüne geçemediğim yeşeren arzularım.

Alaca karanlığın derinliğindeki sessizliğim, def’i gam eylemeyen gönlüm, bir lahzada derya gözlerindeki ince bakış ve bertaraf edemediğim hırçın tufanlarım.

Suyun dinginliğinde sakladığım kadife güzellikler, ufkumu aydınlatan pırıltılı yıldızlar, nazende güz kokulu buseler, afakımda bağladığım hülyalarım.

Her demde amansız ayazlarım, teskin olmayan perme perişan ahvalim, güne veda eden örselenmiş ızdıraplarım ve sadakatimin yaşadığı sükûnetim.

Cür’etimin ulaşılamayan şâhikası, narin gönlümü titreştiren tılsımlı tınılar, içtenliğimdeki sığmayan özlemler, nidalar ve elemlere düçar olmuş metanetim.

Dinmeyen ummandaki ihtiraslı coşkun dalgalar, tarifsiz cezbedici tutkularım, zamansız solan arzularım ve gönlümdeki mecalsiz hicran yarası.

Havada latif bir meltem, teslimi karşılıksız sinemin hafif hali, kırık kalp ile ötelere yol bulan tecellim. Geride kalan, yadeller de boşluğa atılan bir gonca gül ve gönlünün kadrini bilmeyen nazlı yâri.

Rahmi KIZILTOPRAK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: