Geçer Elbet Bir Gün Mutlaka Geçer

Rahmi Kızıltoprak yazdı…

Bugün güne veda eden güneşle birlikte akşamın serin rüzgârlarını karşıladım kimsesizliğim ve ötemdeki çaresizliğimle. İçten içe masum gözyaşlarım hüzünlü umutlarımın ırmağı oldu elem çeken gönlüm ve acınası bahtımla. Karanlıktan kat kat semadaki ışıklara bakan gözlerim, arşın derinliklerinden yoktan var edene açılmış ellerim. Gökteki hilalin gönlüme benzeyen yalnızlığı, gerçeğin inkâr edilemez aşikarlığı, düşündükçe acıtan çaresizliğimin sükûneti.

Ve işte bir rüyadan sahici kaderin tecellisi. Zamansız gelen beklenmedik tesadüfler zinciri mi, gözlerimi aydınlığa kapamak mı, hakikati unutabilmek mi yoksa hayata tutunabilmek mi bizimkisi. Birçok şey seni senden alıp götürüyor uzaklara sessizce derinlere, bilinmeze. Sende kalan korkuların, gözyaşların, feryatların ve tükenmişliğin. Vefasızlık mı! Üzülmek mi! Anlamaya çalışmak mı! Yorgun heveslerim, arzularım, çaresizliğim ve unutuluşa beyhude geçen bir gün daha. Çıkmazlar yolunda gecemi aydınlatan umut ışıkları, bir heves ve sabırla gelecek günler için akıntıya karşı olan kederli gönlümle yeniden yutkunmak. Kapanan dünyaların kapısı ile karanlığa hüzünlü bir tebessüm ve geçmişten yaşanmış güzel günlerin yeniden hayali.

Ve sonrası rüyalarla sessiz çığlıklarıma yeniden aynı bilinene bir uyanış. Uyanışla birlikte her şey yeniden başa dönüyor. Birbirine düğümlenmiş, çözümlenmeyen girdaplar değişmeden aynı yerinde duruyor. Beklentiler aynı sarmalda devam ediyor. Farklılaşan bir şey yok, var olan sadece yeşermeden solan ümitlerim, bitmeyen çaresizlikler ve efkârım. Yalnızlığımla tek başınayım, viraneyim, yürek dolusu dinmeyen çığlıklarım ve derin hüzünlerim kendimde saklı. Ve yeni güne doğan güneşle, gam ve kederlerimle gök kandilinde demini almasını beklediğim sükûnetim.

Ve kutsi teslimiyetim. Düşündükçe çaresizlik acıtıyor işte bir yerlerimi. Bağırasım gelse de kavuşmak için umutlu yarınlarıma, insan kırılınca unutulaşa gömülmek isteyen gönlüyle sesi çıkmıyor. Ve insan “geçer elbet bir gün mutlaka geçer çıkmazlar yolum, yolun olsa da” diyor.

Rahmi KIZILTOPRAK

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: